O účinkoch sódy bikarbóny v domácnosti sa popísalo už množstvo prínosných článkov, ktoré sú plné dobre mienených praktických rád, ktoré majú svoje využitie a pozitívny dosah. Sóda bikarbóna sa v kombinácii s vlažnou vodou alebo octom používa na čistenie mnohých povrchov, čím obnovuje ich pôvodný vzhľad. Bez použitia chemických prípravkov si v mnohých prípadoch vieme dostatočne poradiť s potravinovými produktmi, ktorých účinky sú nezameniteľné. Dá to aj logiku, aby sme napríklad elektrickú rúru nedrhli chemickým prostriedkom, ktorý budeme ešte dlhodobo cítiť, ale ako ideálnu alternatívu môžeme použiť prírodné odmasťovače, ktorých účinok je viac ako len priaznivý. Dodajú vašej domácnosti nielen čistotu, ale aj vôňu a lesk a to už je, čo povedať.
Okrem domácnosti je použitie sódy bikarbóny pomerne rozsiahle aj v priestoroch záhrady. Ak patríte k záhradkárom, ktorí intenzívne, alebo hoci aj rekreačne pestujú plodiny rôzne druhu, radi experimentujú a učia sa nové veci, určite oceníte nové nápady a rady. Záhrada prináša množstvo výziev. Je to ideálne miesto, kde môžeme pozorovať všetky tie zmeny, ktoré sa nás bezprostredne týkajú v súvislosti s prebiehajúcimi ročnými obdobiami a výkyvmi počasia. Sóda bikarbóna v záhrade sa výborne hodí na vytvorenie roztoku v spojitosti s vodou, ktorý je ideálny na listy ruží či viniča. Zabraňuje totiž vzniku rôznych plesňových ochorení a predchádza nežiaducemu výskytu čiernych škvŕn na listoch.
Sóda bikarbóna sa vyznačuje zásaditým pH a používa sa ako ochrana proti pôsobeniu burina a škodcov. Používa sa aj na testovanie pH pôdy ako aj na postriekanie kvetov, ktorým vracia ich pôvodnú živosť. Ak po zmiešaní sódy bikarbóny s pôdou dôjde k bublaniu, je to znakom kyslého pH pôdy.
Ak už vo vašej záhrade strávite istý čas, ktorý venuje nielen oddychu, ale aj práci, istotne si dáte záležať na vašich výsledkoch vo forme úrody či vypestovaných kvetov. Záleží nám predsa na hodnotách, ktoré vytvárame.